Израел засили ударите по Ивицата Газа, а десетки хора бяха убити. Това стана часове след обявяването на споразумение за прекратяване на огъня и освобождаване на заложници.
Репортерът на "Ал Джазира" Анас ал-Шариф, който се намира в северната част на Газа, заяви, че това е била "ужасяваща нощ".
"През последните часове темпото на бомбардировките рязко се увеличи, а с това и броят на мъчениците и ранените нарасна до безпрецедентно ниво", написа той в Х.
Израел и Хамас са близо до примирие
Направени от журналиста снимки показват убити хора, включително и няколко малки деца. Според медици в късните часове на 15 януари са загинали 32-ма.
Ударите са продължили и на 16 януари, като са разрушавали къщи в Рафах в южната част на Газа, Нусейрат в централната част на Анклава и в северната част на Газа.
Израелските военни не направиха незабавен коментар и нямаше съобщения за нападения на "Хамас" срещу Израел след обявяването на примирието.
Прочетете още
- 21:14 Мозайка от преди изригването на Везувий в Помпей ни напомня, че всички ще умрем
- 19:13 Фасове от небето: Младост гори, но не от страст
- 17:12 Столичанка в шок: Жена опита да вземе играчките на детето ѝ, напсува я СНИМКА
- 18:00 100 мотора – нито един човек: историята на един пост, който казва всичко
