Израелската армия потвърди днес, че е нанесла удар по линейка на входа на най-голямата болница в град Газа, като заяви, че тя е била "използвана от терористична клетка на Хамас", предаде Франс прес.
Според правителството на "Хамас" в ивицата Газа този въздушен удар е причинил "десетки смъртни случаи и ранени". На снимки, заснети от АФП, се виждат ранени цивилни около повредена линейка.
По-рано днес говорителят на израелската армия Ричард Хехт заяви пред журналисти, че "има ситуации, в които те използват цивилни превозни средства, за да превозват терористи". "Ние не стреляме по линейки и болници, ако знаем, че в тях има само цивилни", каза още Хехт, цитиран от БТА.
На 27 октомври израелската армия обвини "Хамас", че "води войната от болниците" в ивицата Газа - твърдение, което ислямисткото движение категорично отхвърля.
Прочетете още
- 19:39 Разследванията, които белязаха 2025 година
- 21:00 Наука и технологии 2025: Водещите открития, ИИ бумът и космическите мисии
- 19:58 Тежка катастрофа в Нова Загора: шофьор минава на червено, съобщава се за загинало семейство
- 19:00 Направете това точно в полунощ и желанията ви ще започнат да се сбъдват още през януари
Муню 01:47, 04.11.2023
Бравоооооо!!! Повече удари и повече смрад на иггорени диваци!!!! Бой и огън за чалмите!!!!!