Германската полиция обяви за политически мотивирано бруталното нападение срещу политика Франк Магниц от партията Алтернатива за Германия. Той е бил нападнат в град Бремен, като все още не е ясно кой стои зад атаката.
Полицията издирва трима души, които са носели маски.
От пресцентъра на "Алтернатива за Германия" публикуваха снимка на Магниц, лежащ в безсъзнание в болнично легло.
Според партията, политикът бил ударен с дъска и ритан на земята. Работник от строеж се намесил и нападател избягали.
"Пожелаваме на Франк Магниц бързо и пълно възстановяване и се надяваме, че отговорните за тази подлa и неоправдана атака ще бъдат уловени възможно най-бързо и ще бъдат наказани съответно.
Нашата голяма благодарност е на строителния работник, който чрез смелата си намеса вероятно е предотвратил смъртта на Франк Магниц", написаха от партията в личния им фейсбук профил, където публикуваха и кървавата снимка на политика.
Прочетете още
- 21:09 Майката на Митко от Цалапица: „Няма да спра, докато не получа справедливост за детето си"
- 16:56 Прокуратурата с проверка за теча на информация, разгласена от жената на Васил Костадинов
- 21:00 „Китайският Нострадамус", предсказал войната с Иран, направи ново изявление
- 19:29 „Оставка на Васил Костадинов!" отекна в столицата ВИДЕО