Мексиканска лекарка е приета в интензивно отделение, след като й е поставена ваксината срещу коронавирус на американската компания "Пфайзер" и германската "Бионтех", съобщи мексиканското министерство на здравеопазването, цитирано от ТАСС.
32-годишната лекарка, която е получила ваксината, е в болница, след като при нея са започнали да се наблюдават кожен обрив, конвулсии, мускулна слабост и затруднено дишане 30 минути след поставянето на ваксината, се казва в съобщението.
Състоянието на жената се оценява като стабилно и тя е с поставена предварителна диагноза "енцефаломиелит".
Министерството на здравеопазването е започнало да проучва случая, за да изясни причината за състоянието на лекарката. По данни на ведомството, преди това на медицинската работничка е била открита алергия към триметоприм.
Ваксинацията на медицинския персонал в Мексико започна на 24 декември, след като ваксината на "Пфайзер" и "Бионтех" в спешен порядък беше одобрена от мексиканската Федерална комисия за защита от санитарни рискове.
Прочетете още
- 10:00 Пловдивски учители в Рим: пред мистерията на изгубения гроб на Кирил Философ СНИМКИ
- 08:00 На косъм от трагедия: Дете изскочи пред кола, шофьорът отправи призив
- 09:28 Мечката стръвница пак посети манастира край Сопот и изяде още едно агне ВИДЕО
- 09:00 „Обувките ми искат да седнат" – нова мода в сливенските автобуси СНИМКА