„Сега, открито, нашите вътрешни злодеи призовават да се дестабилизира финансовият пазар. Някои хора се поддават на това - теглят си валутата от банки и така нататък", заяви Александър Лукашенко, цитиран от БЕЛТА.
„Няма да допуснем срив на националната валута. Ако хората искат да си купят долари, моля. Имаме плаващ валутен курс: ако търсенето е голямо - това означава, че този долар или евро ще са по-скъпи, ако търсенето е по-малко - това означава, че ще е по-евтино. Ние не задържаме курса на рублата“, подчерта държавният глава.
"Теглете си парите! Ние не изпитваме недостиг на средства. Ако някой иска да си изтегли пари от банка и дори да си закрие сметката в беларуски рубли или чуждестранна валута, той може да го направи", е казал още държавният глава на Беларус.
По думите на лидера на бившата съветска република в някои бюра за обмяна на валута е имало дефицит на парите в брой. "Аз говорих с ръководството на Националната банка на Беларус и оттам ми казаха, че този проблем е решен на 99%", е допълнил той.
Лукашенко е направил изказването малко след като е обявил, че с руския му колега Владимир Путин са провели разговор и от Москва са казали, че ще рефинансират дълг на Беларус в размер на един милиард щатски долара.
Прочетете още
- 17:43 Коледно чудо в „Селена": лекари посрещнаха шест празнични бебета – сред тях и малък „победител"
- 17:00 Столичани предупреждават: Мъж краде колела в квартал „Младост"
- 16:00 Фалшиви евробанкноти плъзнаха в наш град СНИМКИ
- 22:00 Семейството на загиналата в ПТП Божидара: Присъдата е болезнено ниска - 2,5 години