Мъж получи токов удар и тежки изгаряния, след като се качил върху спрял влак в централната гара в Кьолн, за да си направи селфи, съобщи германската полиция, цитирана от ДПА.
В изявлението се посочва, че мъжът е бил в непосредствена близост до един от електропроводите. Така, дори и при липсата на пряк контакт, се е образувала електрическа дъга. Силата на вълната е била около 65 пъти по-голяма от тази на обикновена електрическа контактна кутия, отбеляза полицията.
При инцидента мъжът е паднал от влака и е бил откаран в болница с тежки изгаряния. Властите посочват, че докато е бил в съзнание, пострадалият сам признал, че се е качил върху композицията с намерение да си направи снимки, предаде БТА.
Инцидентът е причинил значителни смущения в железопътния транспорт. Според говорител на гарата, вследствие на токовия удар, са били нарушени разписанията на 24 влака.
Полицията търси и очевидци по случая.
Прочетете още
- 19:00 "Това не са кокошки": Продават кученца в клетка за 10 евро СНИМКА
- 18:00 "Стъпваше тук-там": Съмнения за пиян шофьор след удар и бягство в Стара Загора СНИМКИ
- 17:00 Шофьор "лети" в насрещното по булевард в София ВИДЕО
- 16:00 Язовир „Ивайловград" заля палатки и коли, разпали се спор за риболовците СНИМКИ+ВИДЕО