Преговорите с Москва са възможни единствено ако Русия изтегли войските си от Украйна, но те няма да бъдат провеждани с участието на Путин, заяви украинският министър на външните работи Дмитро Кулеба в интервю за италианския вестник "Кориере дела сера", цитиран от Укринформ.
"Путин не е партньор (за преговори). Той е извършил прекалено много изключително сериозни престъпления. Има други дипломатически начини да се действа непряко. Но за нас е ясно, че ние никога няма да видим Путин и Зеленски, седнали на една маса", каза Кулеба.
Коментирайки изразените от Путин очаквания, че Доналд Тръмп ще спечели президентските избори в САЩ, Кулеба заяви: "Путин разчита на избори от 2014 г., но резултатите никога не са му помагали. Аз продължавам да мисля, че факторът време е наш съюзник поради простата причина, че нашите военни способности нарастват, а тези на Русия спадат. Въпреки това разчитаме на факта, че в определен момент войната ще свърши в наша полза".
Прочетете още
- 20:20 Спрени проекти на Артекс и ПИМК доведоха до оставката на главния архитект на София
- 16:07 Шофьорка направи забележка на пресичащи деца, изпуснаха й гумите СНИМКА
- 20:00 20 минути без линейка след трагедията в Равда: разказ на тийнейджърка разтърси мрежата
- 19:00 Благороден жест: Шофьорка прибра непознати в първите часове на 2026 година