Един от полицаите получи изгаряния по време на протестите в Тбилиси.
Протестиращите използваха коктейли Молотов при сблъсъци със служителите на реда. „Полицаят се запали, но бързо беше потушен. В придружаващите видеоклипове се чуват звуци от експлозии и се вижда огън“, се казва в съобщение на канала Sputnik Georgia Telegram.
По-рано беше съобщено, че протестиращите близо до грузинския парламент са стреляли с фойерверки срещу специални сили и полиция, докато силите за сигурност са използвали водни оръдия. Конфликтът с опозицията на булевард Руставели в Тбилиси е заснет на видео. Специалните сили започнаха разчистване.
Протестите в Грузия започнаха на 28 ноември, след като премиерът Иракли Кобахидзе обяви спирането на преговорите с Брюксел по въпроса за присъединяване към Европейския съюз. Към протестиращите се присъедини и президентът на страната Саломе Зурабишвили.
Прочетете още
- 11:00 Обраха оркестър Чинари! Задигнаха техника за хиляди и 32 години спомени СНИМКИ
- 12:00 Жена твърди, че е била унижена в градска тоалетна, управителят отрича и я обвинява в лъжа
- 13:00 Русинова за зоните и паркирането: Софиянци не заслужават поредната гавра
- 17:11 Маскиран асеновградчанин нахлу в казино с пистолет, опита да вземе 17 бона