Само няколко дни след като изпълнил последните обреди на покойната си съпруга в Индия, живеещият в Лондон Арджун Патолия се качил на фаталния полет на Air India, който се разби малко след излитането си от Ахмедабад в четвъртък. Той е пътувал към дома си, за да се събере отново с двете си малки дъщери.
Според информация на Daily Mail, 38-годишният Патолия е пътувал до окръг Амрели в щата Гуджарат, за да изпълни последното желание на съпругата си Бхаратбен, починала седмица по-рано. Тя искала прахът ѝ да бъде разпръснат в родното ѝ село, което Арджун направил с дълбока отдаденост – пренесъл урната ѝ и изпълнил обредите заедно с роднините.
След дни на траур и религиозни церемонии, Патолия се качил на полет AI-171 на Air India за Лондон, с намерение да се върне при децата си на 4 и 8 години.
Адът в Индия: Семейства с деца, двойки и известни инфлуенсъри са сред жертвите СНИМКИ+ВИДЕО
Самолетът Boeing 787 Dreamliner, с 242 души на борда, включително 53 британски граждани, се разби в гъсто населен квартал на Ахмедабад – Мегхани Нагар – около 13:40 местно време, минути след излитането. Камери за видеонаблюдение показват как самолетът бързо губи височина със спуснат колесник, преди да се удари в жилищна сграда.
Започна разследване на една от най-тежките авиационни трагедии в Индия
"Няма тяга, губим мощност": Разкриха последните думи на пилотите на разбилия се самолет
Индийските власти обявиха, че започват разследване на инцидента, определян като една от най-смъртоносните самолетни катастрофи в историята на страната. В петък премиерът Нарендра Моди посети мястото на трагедията, докато екипи от разследващи се опитват да възстановят хронологията на катастрофата.
Министърът на гражданската авиация Рам Мохан Найду съобщи, че Индийското бюро за разследване на авиационни произшествия (AAIB) е започнало официално разследване по международните стандарти, наложени от Международната организация за гражданска авиация (ICAO).
Превод: GlasNews.bg
10-минутно закъснение спаси жена от смърт при самолетната катастрофа в Индия ВИДЕО
Прочетете още
- 16:11 Контейнерите "изчезнаха", боклукът остана! Преместени кофи създадоха хаос СНИМКИ
- 17:00 Стъклени бутилки хвърчат от тераса на блок в София, дете едва не пострада
- 18:00 Адвокат предупреди: Пътни табели в пловдивско село заблуждават шофьори СНИМКИ
- 19:00 Фасаден терор: Мазилка се стоварва върху коли, а институциите гледат встрани СНИМКИ