Премиерът на Нова Зеландия Джасинда Ардърн насърчи гъвкавите трудови отношения, като например 4-дневна работна седмица в периода, когато страната излиза от наложените от пандемията извънредни мерки.
По-дългият уикенд или по-свободната трудова заетост ще позволи на нейните сънародници да пътуват повече в страната и така да подпомогнат туризма и икономиката, докато границите остават затворени, смята Ардърн.
“Чувам, че много хора предлагат 4-дневна работна седмица. В крайна сметка това е въпрос между работодателите и служителите“, казва министър-председателят, цитирана от БНТ.
“Наистина бих насърчила хората да помислят върху това, ако са работодатели или в позиция да решават“, заяви тя в онлайн обръщение на връщане от популярен местен курорт.
Ардърн е един от световните лидери, сочени за пример при овладяването на кризата. В страната смъртните случаи са едва 21 на 5 милиона население. Социологически проучвания сочат, че Ардърн е най-одобряваният държавен лидер в историята на Нова Зеландия.
Прочетете още
- 10:04 Кърваво нападение: Мечка влезе в манастир край Сопот и уби 4 агнета СНИМКИ 18+
- 09:00 БМВ на квадрат: Шофьор спря на две инвалидни паркоместа СНИМКА
- 10:11 Граждани излизат на протест след побоя в Русе: Искаме истината!
- 08:01 „Второ освобождение" или черен ден? 9 септември отново разделя България