Финландският министър-председател Сана Марин заяви, че се е подложила на тест за наркотици след публикуваните по-рано тази седмица видеозаписи, на които се вижда как се забавлява с приятели, и се зарече, че никога не е употребявала незаконни наркотици.
"Днес се подложих на тест за наркотици и резултатите ще дойдат до една седмица", каза Сана Марин на пресконференция.
Марин добави, че способността ѝ да изпълнява служебните си задължения е останала ненарушена през въпросната нощ и че е щяла да напусне партито, ако е трябвало да работи, предаде "Ройтерс".
Припомняме, че тази седмица в социалните мрежи започнаха да се разпространяват видеоклипове, на които Марин се забавлява с известни финландски инфлуенсъри и артисти. Скоро след това те бяха публикувани от няколко медии във Финландия и в чужбина.
След появата на видеоклиповете, Марин се сблъска с призиви от страна на политици от нейната правителствена коалиция и опозицията да си направи тест за наркотици.
Още по темата тук:
Премиерът на Финландия купонясва на парти, очаква я тест за наркотици? ВИДЕО
Прочетете още
- 15:00 Още един път с асфалт като балатум. Николай Попов: Крадат не само пари, крадат живот! ВИДЕО
- 16:00 Убийството на Чарли Кърк: Заподозреният и семейството му подкрепят Тръмп и движението MAGA
- 18:00 Огромна част от дърво се срути до детска площадка в Чирпан СНИМКИ
- 17:00 Шофьор отне предимството на линейка, за да изпревари... ВИДЕО