Японски кораб за лов на морски раци, с 10-членен екипаж, е задържан от руските власти, които са го насочили към пристанището Находка в руския Далечен изток, съобщава Франс прес, като се позова на представител на японските власти.
Членовете на екипажа на кораба "68 Нишино-мару" ще бъдат разпитани от руските власти", каза служителят от префектура Шимане, в западна Япония.
"Поискахме от руската страна по дипломатически път те да бъдат освободени възможно най-бързо", добави той и уточни, че моряците са в добро здраве.
Според японски медии корабът отплавал от Шимане на 26 януари, за да лови раци в Японско море. Връзката с него била прекъсната в сряда.
Япония, Русия, Южна Корея и КНДР имат крайбрежия в този сектор и често спорят за правата на риболов, както и за островите и дори за скалите в морето, отбелязва АФП. Русия редовно обвинява чужди кораби, че ловят раци в нейната изключителна икономическа зона.
Прочетете още
- 12:04 "Господари на улицата”: Кола запречи път в Асеновград, водачи заобикалят СНИМКА
- 11:00 Жив по чудо: ВИДЕО запечата как кола помете 16-годишен с тротинетка
- 10:00 Мъж прибира чужд портфейл от маса в сладкарница в Пловдив СНИМКИ
- 08:00 В столичен квартал закрепиха лопата и метла на дърво. Защо? СНИМКА