Венецуелският президент Николас Мадуро отхвърли "шантажа" на Европейския съюз, който заплаши да наложи нови санкции на режима, ако преговорите между властта и опозицията не дадат резултат, предаде Франс прес.
В Барбадос, на Карибите, се водят преговори с посредничеството на Норвегия между делегация на правителството на президента Мадуро и на опозицията, оглавена от Хуан Гуайдо, признат от около 50 страни за временен президент на Венецуела.
Във вторник Върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Федерика Могерини, заяви, че ЕС ще разшири още санкциите си срещу режима на Мадуро, ако преговорите не постигнат конкретен резултат.
"Госпожа Могерини пожела да упражни шантаж върху диалога. Намирам изявленията й за скандални и ненормални", каза Мадуро в предавано по държавната телевизия изявление.
Венецуела няма да се поддаде на ничий натиск или шантаж. Диалогът ще напредва с темпото, с което трябва да напредва, подчерта президентът.
Венецуела е готова да устои на всеки шантаж, независимо дали той идва от ЕС или САЩ, добави той.
Прочетете още
- 08:00 "Накичен в злато, но отношение - 0": Лекар от Спешна помощ се подигра на жена в беда?
- 10:00 Изписаха грозен надпис на колата на пловдивчанин СНИМКА
- 10:46 Зрелищна катастрофа до Бургас, кола се озова върху друга СНИМКИ
- 09:00 Екопътека "Бяла река", красиво място за отдих само на 70 км от Пловдив СНИМКИ и ВИДЕО