Няма данни за пострадали български граждани при пожарите в Турция или за нанесени щети по тяхното имущество, съобщиха от Пресцентъра на Министерството на външните работи.
Пожарите, които бушуват из Турция, продължават да нанасят щети. В капан на огъня загинаха петима служители на горското стопанство и петима доброволци. Днес беше обявено бедствено положение в окръг Измир и Биледжик, окръг Ескишехир, където живеят наши сънародници, предава БТА.
Анталия също е сред критичните точки в днешния ден. Четири горски пожара в окръга вече са под контрол. Продължава гасенето на два от тях, съобщи онлайн изданието „Хюриет".
При пожара в град Аксу изгоря фабрика. Огънят стигна и до античен град в близост, но властите овладяха разпространяването му.
Прочетете още
- 20:35 Въоръжен грабеж в София: Маскирани с пистолет нахлуха в магазин, полиция отцепи цял квартал
- 09:00 „Обичам хората, които мразят да губят"
- 14:00 Леден капан във Враца: Коледа под знака на гнева, кръвта по тротоарите и "празничния" кючек на БКС СНИМКИ+ВИДЕО
- 21:00 Известните българи, които станаха родители през 2025 г.