В Киев избухнаха протести заради спиране на електрозахранването, съобщиха местни медии. Както изясни каналът Strana.ua, действието се е разиграло в микрорайон Отрадни на Соломенския район на Киев.
В мрежата се появиха видеоклипове, на които се вижда как група хора влизат в трамвайните релси по булевард "Вацлав Хавел", защото смятат за несправедлив достъпът до електричество за транспорта на фона на липсата му за хората - жители на многоетажни сгради.
В други издания беше съобщено, че недоволството на жителите на Киев е причинено от прекъсване на електрозахранването в отделни къщи, докато в други многоетажни сгради има ток.
Според местни жители те остават без светлина и топлина по 12-14 часа.
И накрая, видеото улавя салона на трамвая, в който ватманката получава „препоръка“ от човек зад кадър.
„Смажете ги, те ще се разпръснат“, казва той.
Същият глас говори на участниците в "трамвайната" акция, като настоява да ги "пропусне", използвайки нецензурен език.
"Всички нямат светлина", цитира го "МК".
Видеото може да видите ТУК:
Прочетете още
- 11:14 Иво практикуваше брахмачаря, синът ми е патологичен лъжец
- 10:20 PIGEON express стартира с технологичен модел за ново поколение куриерски услуги
- 13:46 GlasNews.bg разполага с бележка от Калушев, открита в стаята му в "Петрохан" СНИМКА
- 15:00 Свръхсекретен обект, в който е имало генерали от НАТО, е унищожен в Одеса