Ураганът „Оскар” връхлетя сушата в източната част на Куба. Стихията е застигнала провинция Гуантанамо, близо до град Баракоа. Бурята е съпътствана с ветрове със скорост от почти 130 километра в час.
От петък в островната страна има почти пълно прекъсване на електроподаването заради проблеми с енергийната инфраструктура. Властите бяха обещали, че ще се опитат да възстановят електроподаването, но ураганът вероятно ще усложни усилията в тази насока.
Малко след като беше съобщено, че ураганът „Оскар“ е връхлетял Куба, президентът Мигел Диас-Канел заяви в телевизионно обръщение, че неговото правителство няма да толерира нарушения на обществения ред. Облечен във военна униформа, той каза, че жители на Куба са излезли в събота вечерта, за да се опитат да предизвикат нарушения на обществения ред. Държавният глава допълни, че всички извършители на подобни деяния ще бъдат наказани със строгостта, предвидена в революционните закони.
Прочетете още
- 17:14 Купи рокля, но си тръгна и с парите – полицията в Пловдив издирва този мъж СНИМКИ
- 17:00 Марин от пейката: когато човекът до нас се нуждае не от съжаление, а от шанс
- 15:00 Сърничка в капан на добри намерения: майка ѝ я търси, а ние можем да помогнем
- 19:00 Аварийната лента – новото ВИП платно за безочливите на четири гуми СНИМКИ
112598 11:51, 22.10.2024
Zem do29