Руският президент Владимир Путин заяви, че Москва обмисля възможността за предоставяне на руско гражданство по опростена процедура, не само за жителите на определени области на Донбас, но и за гражданите на цяла Украйна, съобщи TACC, цитирана от „Фокус”.
"Като цяло мислим да предоставим гражданството си по опростени порцедури на гражданите на Украйна", заяви държавният глава на пресконференция след посещението си в Китай.
Президентът също така увери, че всички социални задължения към руснаците ще бъдат изпълнени, въпреки решението за предоставяне на гражданство на Руската федерация по опростени процедури на жителите на определени райони на Донбас.
„По отношение на изпълнението на социалните ни задължения към нашите граждани в Русия: няма съмнения - всички социални задължения, абсолютно всички социални плащания, пенсии, тяхното увеличаване - всичко ще се изпълни. Няма съмнение”, категоричен бе държавният глава на Русия.
Той подчерта, че "няма да има сериозна тежест за руския бюджет, свързан с евентуални смущения в бъдещето в самата социална система на Русия, това е абсолютно невъзможно".
Прочетете още
- 17:00 Новата маркировка по "Опълченска" вече обърква столичани, първи ПТП-та ВИДЕА
- 18:00 Какво да забучим на тротоара, за да не паркират върху главите ни?
- 14:00 Кръстовище в София се превърна в капан за пешеходци... заради кофи за боклук
- 19:15 Проф. Янчева към кметовете в Пловдивско: Очаква се лошо време, вземете мерки!