Най-малко шест ученици са се удавили, а 21 са приети в болница след инцидент по време на училищна екскурзия в Египет.
Трагедията се е разиграла на плажа Абу Талат в Александрия, където групата е влязла да плува. Въпреки намесата на екипите на спешна помощ, шестима ученици са били обявени за мъртви на място, 21 са откарани в болница, а трима са получили помощ директно на плажа, пише metro.uk.
Инцидентът е станал при вдигнати червени флагове заради опасни вълни и силни течения. Плажът е затворен, а египетското здравно министерство призова гражданите да спазват стриктно правилата за безопасност.
Министърът на здравеопазването Халед Абдел Гхафар увери, че на пострадалите ученици се осигурява пълна спешна помощ. Властите започнаха разследване, за да установят дали са били взети необходимите мерки за сигурност.
Прочетете още
- 15:02 Русинова за щорите по светофарите: Категорично са предпоставка за пътни инциденти и объркване
- 14:00 Венсан води най-тежкия си мач: 11-годишен футболист се бори за шанс да живее без болка
- 12:52 Обявиха оранжев код за опасно време в Пловдив и още 8 области, жълт - в 11 части от България
- 10:00 „Двоен инвалид" с пловдивска регистрация превзе Смолян СНИМКИ