Докато светът гледаше Кървавата Луна, нещо малко успя да си поправи път до нейната повърхност.
От много обсерватории по света се появиха видеа, които показват бяла светлина, която се "разбива" в повърхността на земния спътник.
Множество снимки и видеа на хора, които са искали да се насладят на момента, също потвърждават, че може би метеор се е разбил в Луната.
Светлината проблясва едва за секунда и засега на учените е трудно да кажат, дали наистина нещо се е ударило в Кървавата Луна, но ако е така, това ще е първият път, в който подобен сблъсък е заснет по време на затъмнение, въпреки че, метеори падат въхру спътника ни доста често.
Събирайки кадри от целия свят, експертите ще проучат, а и ако това е метеорит искат да разберат къде точно е паднал.
Най-вероятно тъмнината от затъмнението е позволила дори и на обикновените хора да го видят с просто око.
Прочетете още
- 23:00 Дневен хороскоп за 10 декември: Везни, преструктурирайте бюджета си
- 09:00 Водач с мъничка кола не се даде на липсата на паркоместа в Пловдив СНИМКИ
- 06:20 Втора ученичка почина след кошмарната катастрофа край Русе
- 08:00 Превърнаха в кочина нова беседка, майка и невръстното ѝ детенце почистиха СНИМКИ