Главният прокурор на Украйна Андрей Костин подаде оставка от поста си заради скандал с регистрация на инвалидност от прокурорите.

Това съобщи телеграм каналът на Главната прокуратура на Украйна. Изданието цитира думи от жалбата на бившия прокурор Костин, който казва, че "смята за правилно" да подаде оставка заради корупционен скандал, свързан с фалшиви увреждания на държавни служители в Украйна.

Андрей Костин отбеляза, че заради измислени данни за увреждания в страната се извършват проверки на всички нива на управление. Той каза, че подобни факти са открити сред украинските прокурори.

В доклада се казва, че украинският президент Владимир Зеленски днес е провел заседание на Съвета за национална сигурност и отбрана (НСБО) относно „очевидно неморалната ситуация с фалшиви увреждания на държавни служители“. По думите на Костин в момента текат проверки на всички нива в държавата и се водят наказателни производства.