Космическата мисия на НАСА Артемида II е изминала две трети от пътя към Луната. Това означава, че сега четиримата астронавти са на път за прелитане покрай Луната. Това ще се случи в понеделник.
Пътуването на Орион към Луната е с около 3300 километра в час.
Екипажът е на повече от 300 хил. км от Земята - остават им само около 150 хил. км.
Това е ден четвърти от мисията.
Днешните дейности включват летателен тест с ръчно пилотиране, по-нататъшна подготовка за прелитането покрай Луната и „селфи“ от крилото на слънчевата батарея на Орион. Контролът на мисията обаче предупреди, че някои дейности може да се наложи да бъдат отложени или преместени по-рано.
В това време, екипажът на Artemis II се опитва да поправи системата за изхвърляне на отпадъчни води на борда, след като тя не проработила снощи. На екипажа е позволено да ходи до тоалетната само за фекални нужди.
Прочетете още
- 09:00 Над 300 хиляди българи имат имен ден днес: Ето идеи за пожелания, с които да ги поздравите!
- 11:00 Риболов в дупките: Жители на "Овча купел" с иронична благодарност към кмета за ул. "Кукуряк"
- 10:00 "Живеем в кенеф!": Мъж показа абсурдни паркирания в столичен квартал СНИМКИ
- 12:00 Запълниха дупки на паркинг с ... дървени трици СНИМКИ