Equinix глобалната компания за взаимосвързаност и центрове за данни, отпразнува откриването на втория си International Business Exchange (IBX) център за данни в София по-рано този месец. Новият модерен център се намира в непосредствена близост до първия им взаимосвързан център за данни в София. Той ще подпомогне българските компании в процеса на дигитална трансформация на бизнеса, осигурявайки им взаимосвързаност с партньорите, лесно преминаване към облачни технологии и достъп до нови пазари по целия свят.
Гостите се запознаха с това как взаимосвързаността може да помогне на бизнеса бързо и лесно да се адаптира към трансформиращата се ИТ инфраструктура благодарение на Platform Equinix. Те научиха повече за предоставяната от Equinix сигурна среда за български и международни компании, които искат да разширят бизнеса си към Източна Европа и Близкия Изток. Центровете за данни на Equinix в Европа и Близкия Изток разполагат с общо колокационно пространство от повече от 240 000 кв. м. и предоставят достъп до водещи финансови, търговски, производствени и телекомуникационни пазари.
В първата фаза от изграждането си тя ще предложи на клиентите около 350 шкафа за оборудване с възможност да се добавят нови 1100 в следващите фази за кратко време. Инфраструктура с подобен мащаб ще бъде видяна за първи път у нас. Сградата ще се захранва със 100% зелена енергия – практика, наложена от първия център на Equinix в София от 2016 г. насам.
Новото съоръжение ще даде възможност на клиентите в региона да осъществят стратегията си за дигитална трансформация. Те ще имат достъп до над 52 пазара чрез Platform Equinix и най-свързаните центрове за данни в България и в световен мащаб. Според Global Interconnection Index, проучване, публикувано от Equinix, темпото на растеж на скоростта на взаимната свързаност (обменът на данни между компании извън публичния интернет) ще надмине това на интернет трафика почти два пъти, а обемът на обменените данни ще бъде 10 пъти по-голям до 2021 г.
Взаимосвързаността в Европа се очаква да нараства с 44% годишно и да достигне през 2020 г. над 1450 терабайта в секунда. Това ще представлява повече от една четвърт (29%) от скоростта на взаимосвързаност в глобален мащаб.