Берое 2005 записа втора поредна победа на турнира "Пирин Къп", който се провежда в Банско. Момчетата на Дончо Атанасов се наложиха с убедителното 6:0 над Векта (Пловдив). Три от попаденията отбеляза Васил Василев, който се разписа на два пъти през първото полувреме и веднъж след почивката. Два гола през първото полувреме отбеляза Станимир Димитров. Петото попадение, което също беше отбелязано преди паузата бе дело на играч на пловдивския състав. Той вкара топката в собствената си врата след центриране на Али Айвазов. Това е трета поредна победа на Берое 2005 в последните три контролни срещи и трета, в която тимът не допуска попадение. Утре съперник на старозагорци е Спартак (Плевен), мачът е от 13.30 часа.