Успех за Берое 2006 днес!В първия си официален мач за пролетния полусезон в първенството на подготвителната група деца "зелено-белите", водени от Боян Стоянов се наложиха убедително с 5:0 над Локомотив (Стара Загора). Двубоят се игра на изкуствения терен над стадион "Берое". Три гола отбеляза Димитър Диклиев, по едно попадение добавиха Митко Николов и Валентин Желязков. Играчите на Берое диктуваха изцяло събитията на терена и направиха куп пропуски пред вратата на съперника. В следващия кръг тимът гостува на Ботев (Гълъбово), мачът е на 16 март.

Берое 2007 записа първа победа през пролетта в първенството на подготвителната група деца. В среща от 15-я кръг на шампионата тимът, воден от Атанас Димитров се наложи с 1:0 над Респект (Хасково). Двубоят се игра в село Горски Извор. Единственото попадение в двубоя бе дело на Живодар Жеков. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него в 32-та минута. През второто полувреме "зелено-белите" изпуснаха две три възможности да направят успеха си по-убедителен. В следващия кръг Берое 2007 приема Миньор (Раднево) двубоят е на 16 март.