Берое 2007 отстъпи на Сините камъни (Сливен) с 0:2 в първа среща от пролетния полусезон на първенството на подготвителната група деца. Двубоят се игра днес на изкуствения терен над стадион „Берое”. Гостите, които бяха основно с играчи, родени през 2006 г. отбелязаха по едно попадение в двете полувремена. Играчите на Атанас Димитров също имаха своите шансове за гол, но не успяха да се възползват. „Закономерна загуба, въпреки че игрово съперникът нямаше предимство. Предимството им беше в това че почти всички бяха с една година по-големи от нас и с една глава по-високи. Това респектира от първите минути нашия отбор. Допуснахме нетипични грешки, най-вече при отиграването на топката и в единоборствата. Нямахме и сила да надбягаме значително по-едрите футболисти на противника. Искахме по-бързо да движим топката, за да не се стига до тези единоборства и колкото пъти успяхме да го направим, толкова пъти се създадоха ситуации за гол. Но пък не успяхме да уцелим вратата. Нямаме оправдание за някои технически грешки, без причина давахме топката на противника. Отдавам го на прекалено големия респект и голяма доза страх от физическото предимство на съперника. Но като цяло сме доволни, това е първият пролетен кръг, срещу по-голям отбор от нас и изграждаме навици да играем срещу силов отбор, какъвто беше този на Сините камъни. Продължаваме напред, ще анализираме и този двубой като всеки друг и ще си извлечем поуките, за да бъдем по-добри още в следващата среща”, заяви след двубоя наставникът на Берое 2007 Атанас Димитров. В следващия кръг тимът гостува на Респект (Хасково).