Берое U17 записа втора победа в контролните срещи от подготвителния период!В двубой, игран тази вечер на спортна база "Берое" момчетата на Атанас Рибарски се наложиха с 3:0 над Арда (Кърджали). Попаденията бяха дело на Никола Маринов, който се разписа на два пъти и на Георги Маджаров. "Намираме се в период, в които искаме да достигнем до предела на физическите ни възможности и зависи от всеки в отбора дали ще го постигнем. А технико-тактически нещата винаги могат и трябва да бъдат подобряване", заяви след двубоя наставникът на "зелено-белите" Атанас Рибарски. Следващата контролна среща на тима е в събота от 10.00 часа срещу Етър (Велико Търново).

Берое U19 завърши 1:1 с Нефтохимик в последната си контролна среща преди лагера в Боровец. Двубоят се игра тази сутрин в Българово, резултатът бе оформен след почивката. Играчите на наставника Слави Жеков започнаха двубоя малко трудно и домакините имаха възможност първи да открият резултата. След това играта бе изравнена и старозагорци имаха 3-4 възможности за попадение. В крайна сметка първата част завърши без голове 0:0. След почивката домакините откриха резултата в 60-та минута след недобре изчистена топка от играчите на "зелено-белите". В 85-та минута след хубав удар на Стоян Иванов равенството бе възстановено. "Предвид тежката тренировка предният ден знаех, че ще бъдем по-тежки и по-бавни, но съм доволен че физически стояхме добре. Второто играхме добре като създадохме поне 5-6 положения за гол, но концентрация и може би неумения в завършващата фаза ни попречиха да отбележим голове и с това да спечелим мача. След направените смени до последно търсихме гола, което ми хареса и трябва да продължим по този начин", заяви след срещата наставникът на Берое Слави Жеков. В четвъртък тимът заминава на подготовка в Боровец, където ще изиграе нови три контролни срещи.