Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) не допусна внос от трети страни на 512 205 кг плодове и зеленчуци с констатирано наднормено съдържание на пестициди.
Възбранените плодове са 374 582 кг мандарини, 56 735 кг нар и 20 424 кг портокали. Задържани са също и 60 464 кг сладък пипер.
Всички храни, при които са установени несъответствия от инспекторите на дирекция "Граничен контрол", не са допуснати на територията на страната ни, а и в ЕС.
Спазени са европейските регламенти и законодателството на България, а продукцията е била насочена за унищожаване или пък е била върната в страната на произход.
Прочетете още
- 10:11 Демерджиев и удобната амнезия на един бивш вътрешен министър
- 11:10 Изпратиха на депутатите материалите от разследването за трагедията на Петрохан и Околчица
- 20:28 Шокиращи данни от аутопсиите по „Петрохан": открити следи от семенна течност при две от жертвите
- 12:00 Куче нападна дете на автогарата в Асеновград