Турската ваксина срещу КОВИД-19 Турковак предпазва и от варианта Омикрон на коронавируса, заяви турски експерт, цитиран от Анадолската агенция.
Д-р Атеш Кара, член на Научния съвет, експертен консултативен орган, който съветва правителството в борбата с коронавируса, и председател на Турския ваксинационен институт, заяви пред АА, че задълбоченото изследване на ефикасността на Турковак продължава.
Според учения изследванията показват, че антителата, получени след ваксинация с турския препарат, изглежда осигуряват защита и срещу Омикрон.
"Когато сравним Турковак с наличните данни, с които разполагаме, виждаме, че тя осигурява защита срещу Омикрон, но е невъзможно да се каже колко дълго ще трае тя", заяви д-р Кара.
Турковак бе одобрена за спешна употреба в Турция в края на декември м.г. Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обеща, че ваксината ще стане достъпна и за други държави по света, за да може да бъде използвана в интерес на цялото човечество.
Турковак от днес – съседна Турция в опит да се отърве от чуждите ваксини
Прочетете още
- 17:43 Коледно чудо в „Селена": лекари посрещнаха шест празнични бебета – сред тях и малък „победител"
- 17:00 Столичани предупреждават: Мъж краде колела в квартал „Младост"
- 16:00 Фалшиви евробанкноти плъзнаха в наш град СНИМКИ
- 22:00 Семейството на загиналата в ПТП Божидара: Присъдата е болезнено ниска - 2,5 години