Област Хасково също обяви грипна епидемия. Временните противоепидемични мерки влизат в сила от 1 февруари и ще важат до 5 февруари. Те включват преустановяване на плановите консултации на здрави бременни жени и деца; профилактичните прегледи и задължителните имунизации и реимунизации.
Провеждане на стриктен ежедневен филтър в детските ясли, градини и училища и забрана на свижданията в лечебните заведения за болнична помощ и социални институции за деца и възрастни, съобщи пресцентърът на Министерството на здравеопазването.
Междувременно област Смолян отново удължава срока на въведените временни мерки. Те са в сила от 18 януари и първоначално трябваше да важат до 24 януари. Заради повишената заболяемост обаче продължителността беше удължена до 31 януари. Тъй като стойностите и към момента са над 230 на 10 000 население, Областният оперативен щаб за борба с грипа и острите респираторни заболявания е взел решение за ново удължаване до 5 февруари.
Временните мерки засега остават същите.
Прочетете още
- 12:19 Ето кой е убиецът на Магдалена от Хасково – Иван е направил пълни самопризнания
- 11:47 Загиналите служители на БЧК в Монтана оказвали помощ при наводненията в региона
- 11:28 Край на летенето: САЩ отказаха да посредничат в преговорите между Киев и Москва
- 14:00 "Пача", "наркоманка" и "без мъж" - така се защитава мъж, отказал да чисти след кучето си