Отрицателната нагласа към ваксинирането отличава България на фона на други европейски страни. Явно българите нямат култура на ваксинация. Това заяви в интервю за БНР държавният секретар по европейските въпроси на Португалия Ана Паула Закариаш.
„И доколкото разбирам, в България хората не искат да се ваксинират, защото не вярват на ваксините или се боят от последствията или симптомите. Президентът на България каза преди няколко дни, че това е голям проблем за България. А имат ваксините. Защото явно ваксинирането не е част от културата там“, заяви още Закариаш.
Тя уточни, че в Португалия, където ваксинирани са над 36 процента от населението, вечерен час от 11 вечерта до 5 сутринта ще бъде въведен от 9 юли в Лисабон, Порто и още 43 общини в страната. Вечерен час беше в сила в Португалия и през изминалия уикенд.
"Целта е да се ограничи разпространението на Делта варианта на вируса, след рязък скок в новите случаи през последните седмици", заяви още тя.
Прочетете още
- 21:00 Това не е от земетресение: Сушата остави дълбоки рани в части от страната ВИДЕО
- 18:31 Пясък, слънце… и разбити стъкла - обраха българи на плажа
- 19:13 Таксиметров „бързак" с рязък завой – катастрофа и един голям въпрос: кой ни вози? ВИДЕО
- 22:00 Медицински сестри предават на живо в TikTok, докато пациенти са на ръба