Учени от King's College London казаха кой е податлив на инфекция с "дългосрочен коронавирус". Оказва се, че рисковата група включва жени, които са започнали менопауза и следователно нивото на женския полов хормон естроген е понижено.
Учените са провели изследвания и са анализирали данни от над 500 000 жени във Великобритания между май и юни, пише Daily Mail .
Резултатите показват, че жените във възрастовата група 45-50, които са претърпели менопауза, имат по-високи нива на коронавирус от другите.
Пациентите от тази група по-често от други съобщават за увреждане на обонянието, повишена температура и постоянна кашлица. Междувременно жените на възраст между 18 и 45 години са имали по-ниски нива на прогнозирания коронавирус. Учените са стигнали до заключението, че естрогенът може да действа като защитен агент срещу болеста.
Прочетете още
- 21:00 Гласът на служителите и системните недостатъци в МВР
- 08:00 Няма такава пропаднала държава, колата катафалка на Митко се движи свободно из града!
- 07:50 Фармацевти от семейните аптеки излизат сред хората с мисия за здраве и превенция
- 10:57 Скутаре трети ден без лекар – джипито се оказа свързано с разследване на злоупотреби