„Най-вероятно сме в началото на трета вълна на заразяване с COVID-19, но тя в никакъв случай няма да даде толкова голяма заболеваемост. Убеден съм, че кривата ще бъде малко по-ниска”. Това заяви зам.-председателят на УС на БЛС д-р Николай Брънзалов.
„Виждате колегите, които приемат пациенти, колко са спокойни. Не можем да го сравним с това, което беше преди десетина месеца, когато те нямаха опит и не бяха достатъчно защитени. Системата също бързо се адаптира според ситуацията у нас”, каза още той.
По думите му при нужда отделенията могат бързо да бъдат трансформирани в зависимост от това, което показват цифрите, предава Нова тв.
Относно голямата разлика в заболеваемостта в различните район у нас, Николай Брънзалов коментира: „Най вероятно това се дължи на факта, че новият щам е в България. Работи се усилено в Националния център по заразни и паразитни болести. Скоро проф. Кантарджиев ще даде данните. Най-вероятно ще се докаже, че това се дължи на новия вариант на вируса”.
Прочетете още
- 19:00 ПТП по български: удариха го, смачкаха го, КАТ му каза „оправяй се, пич"
- 15:00 От обещание за оригинално качество до разочарование: Фалшиви обувки в Modivo? ВИДЕО
- 17:00 Дъщеря сигнализира за затруднен достъп до концерт за своята майка с инвалидна количка
- 18:00 DW: Руснаци месеци живели тайно в Покровск, преди да ударят отвътре