Неизвестни досега дневници на аристократката Юнити Митфорд, която беше необичайно близка с Адолф Хитлер, бяха публикувани във Великобритания. Записите обхващат периода от 1935 до 1939 г. и описват 139 срещи с главата на Третия райх.

Младата красавица от висшето общество, в продължение на пет години до Втората световна война, поверява тайните си на дневник, който доскоро се смяташе за изгубен. Както беше отбелязано, с елегантния си почерк Юнити Митфорд говори ентусиазирано за Хитлер, наричайки го изключително Фюрер или „Той“, отбелязва Mail Online.

Цял екран

Тя била толкова увлечена по нациста, който бил с 25 години по-възрастен от нея, че се преместила в Мюнхен на 20-годишна възраст и скоро станала част от вътрешния нацистки кръг.

„Най-прекрасният ден в живота ми“, пише Юнити на 9 февруари 1935 г., когато за първи път среща Хитлер и когато той я кани на маса в ресторант.

Дневникът, както се подчертава, е пълен с интимни и ужасяващи разкрития за Хитлер и самата англичанка, която става негова довереница. Юнити подчертава срещите си с фюрера, като записва подробности само с червено мастило. Дневникът ще бъде представен в забележителна поредица в печатен вид в MailOnline и чрез завладяващи подкаст епизоди, дебютиращи днес, предлагайки съкровище на историците.

Дневникът с черна кожена подвързия, с размери седем и половина инча на четири и три четвърти инча (19 см х 12 см), разкрива за първи път, че Юнити почти сигурно е била сексуално активна, докато е общувала с водещи нацисти в Германия. Това повдига въпроса дали е имала сексуална връзка със самия фюрер, който е бил 25 години по-възрастен от нея.

Нейните дневници разкриват нарастващата им страст един към друг, докато Юнити е приета във вътрешния кръг на нацистите в решаващите месеци, водещи до войната.

Цял екран

 

Последният запис в черния й кожен дневник е с дата 1 септември 1939 г., денят, в който Германия нахлува в Полша. Юнити била толкова разстроена от перспективата за война между родината й и нацистка Германия, че направила опит за самоубийство, като се простреляла в главата, но оцеляла. Жената се завръща във Великобритания, където умира през 1948 г. на 33-годишна възраст.

Изгубеният дневник стана достъпен за обществеността след 86 години, отбелязва Mail Online, благодарение на щателно разследване на журналисти и редактори. Преди това бяха извършени редица експертизи на почерк, мастило и хартия, за да е сигурно, че „мемоарите“ не са фалшиви.