Мъж показа как изглежда енергийната напитка Red Bull под микроскоп. Много хора не можеха да повярват колко различна е напитката от естествената си форма. Потребител с никнейм MicroMagic6 говори за нейния състав в едно от своите видеа в TikTok.
Енергийната напитка Red Bull присъства на рафтовете на супермаркетите от няколко десетилетия и продължава да бъде една от най-популярните сред потребителите. Но замисляли ли сте се какво всъщност има в нея?
TikToker предизвика голям смут в социалните медии, като показа как изглежда напитката под микроскоп. На кадрите се вижда, че ефервесцентната течност е пълна с мехурчета с различна големина.
Напитката беше увеличена 400 пъти, което позволи на зрителите да разгледат отблизо нейния състав, което се оказа доста неочаквано. Във всяка кутия Red Bull има кофеин, таурин, витамини от група В, глюкуронолактон и прости захари. Тези съставки се комбинират с буферен разтвор, състоящ се от газирана вода, натриев бикарбонат и магнезиев карбонат.
Видеото стана вирусно и получи повече от 3,6 милиона гледания. За много хора такъв преглед беше откровение, но това не ги обезсърчи да се насладят на тази напитка.
„За тези, които все още го обичат, амин“, „Това няма ли да ми даде крила?“, „Уау – Red Bull е толкова ясен“, „Тази газирана напитка е пълна с мехурчета“, пишат те.
Британският таблоид The Mirror отбеляза, че Red Bull е създаден от австрийската компания Red Bull GmbH. До 2020 г. тя спечели титлата на любимата енергийна напитка на Великобритания. Тя се нарежда на трето място сред най-ценните марки безалкохолни напитки в света, зад гигантите Coca-Cola и Pepsi. От представянето си през 1987 г. Red Bull е продал повече от 100 милиарда кутии по целия свят.
@micromagic6 Would you still drink Red Bull after seeing it magnified 400 times under a microscope?????????#microscope #undermicroscope #fyp #tiktok ♬ original sound - MicroMagic6
Бай Иван 15:37, 25.07.2024
Добре е да научите значението на думата "ефервесцентна". Исползването и не на място показва пропуски в познанията на елементарни чуждици в българския език. Вероятно журналистите не учат тези нюанси.