Екстрасенсът Атос Саломе от Бразилия, който беше наречен "Живият Нострадамус", каза, че Третата световна война може да започне по-рано от очакваното. Нейният характер обаче ще се окаже съвсем различен от това, което сме свикнали да си представяме. 

„Живият Нострадамус" предсказа какво ще се случи в САЩ, ако Тръмп спечели

Някои от предсказанията на Атос Саломе за 2024 г. вече се сбъднаха. След глобалното прекъсване на работата на Microsoft много потребители на социалните медии започнаха да си припомнят изявлението на Атос, че светът е на ръба на електронна война. Преди това бразилският екстрасенс твърдеше, че благодарение на паранормалните си способности може лесно да предскаже смъртта на кралица Елизабет II и други значими събития.

Ново предсказание: „Живият Нострадамус" посочи как ще се стигне до Трета световна война

В новите си прогнози Саломе се фокусира върху текущите световни конфликти и отбеляза, че ситуацията се влошава в Близкия изток, в Русия, както и на фона на нарастващата намеса на Запада. Въпреки това, каза той, това е повече за битка на технологиите, отколкото за традиционна война на бойното поле, пише Daily Star.

Трета световна война, предстоящо пророчество, жив Нострадамус, войната ще погълне целия свят, експлозия, студена война на технологиите, Атос СаломеЦял екран
Мъжът се превърна във водещ експерт в света на парапсихологията Снимка: Athos Salome/Instagram

Миналата година той прогнозира, че ще има ясни признаци на война през втората половина на 2024 г. Сега Саломе пояснява, че тази война може да се развие в дигиталното пространство.

„Това е война не само на хора, но и на машини. Това, което ще се случи след това, ще се превърне в нов етап в историята на конфликтите“, отбеляза екстрасенсът.

Саломе подчерта, че активното използване на високотехнологично оборудване в конфликтите води до неизбежна ескалация.

Студената война на технологиите

Екстрасенсът обърна специално внимание на конфронтацията между САЩ и Китай, като я нарече потенциална нова Студена война. Твърденията за кибершпионаж между страните засилиха страховете от опустошителни хакерски атаки, които биха могли да парализират отбранителните системи и критичната инфраструктура.

„Южнокитайско море, което вече е точка на напрежение поради териториални спорове, може да се превърне в сцена на широкомащабни кибератаки“, каза Саломе.

Той също така прогнозира възможен глобален технологичен срив, който може да бъде причинен от координираните действия на воюващите страни.

Сред другите прогнози той спомена нови разработки, свързани с подводния изкуствен интелект, които все още не са представени на обществеността.

„Този ​​елемент на несигурност увеличава и без това напрегнатата ситуация“, заключава Атос Саломе.