Ще ваксинират всички идващи украински деца преди да посещават училище или детска градина. Това стана ясно от насоките на здравното министерство за имунизационния план за децата, които пристигат от Украйна.
"Независимо че имунизационният календар на Украйна е сходен с този, който се прилага в България, за децата в различните възрастови групи е подготвен индивидуален план в зависимост от това дали има данни за поставени в Украйна ваксини или не", съобщават от министерството.
Тези, които нямат всички ваксини, ще бъдат имунизирани с необходимите дози, съгласно Имунизационния календар на България.
Децата, за които не е ясно дали са ваксинирани, ще се приемат за неваксинирани и те също ще бъдат имунизирани.
Преди да посещават детска градина или училище, украинчетата ще бъдат изследвани за полиомиелит. Това е другата мярка, предвидена от здравното министерство. Ако има нужда, експерти на РЗИ-тата или РИО пък ще си сътрудничат за изискванията.
Саша и Коля на училище у нас. Баща им се връща на фронта, воюва за Украйна
Прочетете още
- 18:00 Преди 47 години към космоса излита първият български космонавт Георги Иванов
- 16:00 Перфектните великденски яйца: трик, с който ще ги белите за секунди
- 19:00 След загубата на Янка Рупкина: Дуетната й половинка Илиян Йорданов е хоспитализиран от мъка
- 15:00 Софиянец си "набра" от скъпия кашкавал, издирват го ВИДЕО