Домът, който приютява бездомни хора в Горна Оряховица, има нужда от хранителни продукти.
Ползвателите на услугата са 15 души на възраст над 18 г. В момента най-младият обитател на дома е на 45 г.
Стефанка Христова попада в дома в края на ноември, защото къщата й е опожарена. Разказва, че засега се чувства добре, но е мъчно за дома й в село Върбица.
Ползвателите на услугата имат право да бъдат в дома само шест месеца, след което социалните работници трябва да им намерят място, където да бъдат настанени.
"Домът е открит преди три години, а към момента през него са преминали над 160 души с най-различни съдби", заяви пред bTV директорът му Силвия Райкова.
Приютът изпада в затруднение заради покачващите се цени през последните два месеца.
"Разполагаме с 9,81 лв. на ползвател на услугата на ден", пресметна тя.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ