Чуждестранен турист се изкъпа в езерото „Бъбрека”. Поредното нарушение на Седемте Рилски езера е от събота. От снимки, разпространени в интернет, се вижда как мъжът е във водата, а край него други туристи го снимат.
От парка съобщиха, че е получен сигнал до охраната, но в момента, в който служителите са стигнали до езерото, за да установят нарушението, туристите са си тръгнали. Случаят ще бъде предаден на прокуратурата, а нарушителите се издирват, за да бъдат глобени.
От ръководството на парка за пореден път призовават всички туристи да спазват правилата и да не навлизат в езерата, тъй като по този начин те се заблатяват и в тях започват да виреят нетипични растителни видове.



Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания