Доказано е, че кучетата, познати като най-добрия приятел на човека, могат да помогнат на децата, страдащи от нарушения при развитието. Специално обучени кучета могат значително да намалят нивата на тревожност при децата, болни от аутизъм, домашните любимци могат да помогнат за развитието на социалните умения на малчуганите, могат да им помогнат да разберат чувствата и емоциите на хората.

Затова днес, на Световния ден за защита правата на животните, Деца от сдружение "ПАРАЛЕЛЕН СВЯТ" - ДЕЦА И МЛАДЕЖИ С ИНТЕЛЕКТУАЛНИ ЗАТРУДНЕНИЯ, ще гостуват на кучетата в Общинския приют в Пловдив, а доброволци от "ПЛОВДИВ ЧЕТЕ" ще им четат книги за кучета. Ще се съберат деца и кучета, защото децата могат да ни научат как се обича истински куче.

"Има различни видове прегръдки.
Някои докосват кожата,
други обгръщат душата.
Въпрос на потребност.
А ако прегърнеш дете и куче...

Елате, ще зарадвате децата и кучетата от приюта, а с покупка от базара ще помогнете на децата!", отправят апел от Общинския приют.