Въображението на децата няма граници. И не трябва да има, така се раждат иноваторите, които улесняват бита на човечеството. Но понякога се измислят не чак толкова добри идеи.
За такъв случай съобщава Георги Милчев с клипче във Facebook, на което се вижда група от трима младежи да карат два велосипеда и една тротинетка.
Изобретателността им обаче ги е накарала да вържат тротинетката с въже и за двете колела, които на свой ред я дърпат. Не е лоша идея, но крие опасности за самите момчета и за околните.
Когато се движат в такъв триплет, ако един от тях падне или се бутне в нещо, останалите ще го последват.
От видеото се знае, че ситуацията е от столичния булевард Витоша, който създава рискове за произшествие. Особено като вземем предвид и пешеходците, които минават.
Освен това според г-н Милчев е било 22:30, а момчетата видимо са били непълнолетни, което повдига въпроса защо въобще са навън.
Публикацията поляризира потребителите, като една част подкрепят възмущението на автора. „Сигурно родителите им са на парти“, гласи един коментар.
Но от друга страна има хора, които подкрепят усилията на момчетата и не са съгласни с позицията на Милчев. „Е и? Какъв е проблемът? Освен, че нямате нито хобита, нито приятели“, пише Кристина Котева.
Да грешиш и да падаш, е натурална и естествена част от детството. Така се научават ценните уроци. Не трябва да се ограничава въображението на децата. Но когато правят нещо очевидно опасно, не значи да стоим съвсем безучастно. Понякога трябва само лека насока да се върнат на прав път.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат