Има хора, които нощуват на покривите на същите след взривяването на „Нова Каховка“. Това заяви проф. Михаил Станчев.
„Вчера наша телевизионна водеща каза в ефир, че нейна приятелка с 2 бебета също е спяла на покрива, но не е издържала и е загинала, заедно с децата”, разказа професорът в ефира на Нова.
По думите му от екологична гледна точка тази вода, която заля Украйна, в крайна сметка ще влезе в почвата. 1335 къщи са потопени, уточни проф. Станчев.
В близките 10 години 94% от напоителните системи в Херсонска и Запорожка област остават без вода. Според проф. Михаил Станчев в близките години няма да има реколта.
Прочетете още
- 17:45 Челен удар край Сливен - полицай реагира светкавично и спаси дете
- 17:00 Умишлено: Вандал троши по чужда кола СНИМКА
- 16:00 СНИМКИ разкриха фрапиращото състояние на градска тоалетна
- 11:25 „Съществуват нерешени въпроси между София и Скопие": „Съединени българи" с отворено писмо до премиера Росен Желязков
