Хиляди вярващи се стекоха към храмовете в Пловдив, за да почетат светлият християнски празник Цветница. Опашки се извиха пред църквите, където те чакат да си вземат осветени върбови клонки. Смята се, че върбата е символ на палмовата клонка, която народът е хвърлял към Христос, когато е бил посрещнат в Йеросалим като земен цар – няколко дни преди страданията му и кръстната му смърт, пише TrafficNews.bg.
На този ден в църквата се отслужва молитва и се благославят върбови клонки. Те се раздават на вярващите и всеки ги отнася до дома си за здраве. Пак за здраве се окичват с върбови клонки портите и се сплита венче от осветената в църквата върба.
Вярващите си пожелаха здраве и благоденствие.









Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие