„Най-наводнени са местата, където липсват зелени площи. В София зелените площи са все по-малко и това ще бъде все по-голям проблем в бъдеще”. Това заяви климатологът Христо Попов.
Уикендът ще продължи да бъде дъждовен. В понеделник очакваме валежите да намалеят и да се изнесат към Източната част на страната. Обилните валежи ще продължат, каза той в ефира на Нова Нюз.
Във високите части на планините очакваме между 30-40 до 50 л/кв.м, което е огромни количества за нашата страна. Намаление на валежите ще има сряда-четвъртък и в петък отново ще има проливни валежи.
До края на юни ще има валежи, те може да стават по-интензивни, но по-краткотрайни.
Трябва да има система за ранно оповестяване при възможни наводнения
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ