На Богоявление и на Йордановден българският патриарх Даниил отслужва тържествена литургия в катедралния храм "Свети Александър Невски". Малко по-късно пак там ще бъде направен и водосвет на знамената и на представителни части от българската армия. Велик водосвет ще бъде отслужен и във всички храмове в страната, а хората ще занесат в домовете си осветена богоявленска вода.
На влизане към тържествената литургия Негово светейшество се обърна към всички вярващи и празнуващи, за да припомни какво трябва да знаем за празника:
„На този ден Господ ни се е открил. Той е всемогъщ, но той е и любов. Бог ни е заповядал „както Аз ви възлюбих, така и вие да любите един други.”
Патриархът допълни, че след кръщението на Йоан Кръстител, той казва, че Божият дух е слязъл.
„Днес небесата са отворени, ако искаме да извървим този път, трябва да слушаме какво ни казва Господ и да тръгнем след него. Това е пътят към спасението”, допълни още светият отец, цитиран от Нова.
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 20:29 Скандал на АМ „Хемус": ТИР остана насред магистралата, защото... му свършило горивото
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата
