Измамници отново действат по българските пътища, като използват добре позната схема с фалшиво злато. За завръщането на този вид измама сигнализира в публикация във Facebook Димитър Джунов от Лом, който предупреждава съгражданите си за реални случаи на пострадали хора в района.
По думите му, извършителите симулират аварирала кола без гориво и предлагат на шофьори „златни“ бижута на символични цени, за да получат пари в замяна. В действителност обаче става въпрос за евтини фалшификати – основно пръстени с фалшив печат „14к“.
Според публикацията, вече има двама измамени жители на Лом, което прави предупреждението още по-актуално. Джунов апелира хората да не се поддават на емоции и на „изгодни“ оферти, а при съмнение – незабавно да сигнализират на 112.
Ето и пълният текст от публикацията:
„Внимание, граждани на Лом!
През последните дни са зачестили случаите на измами по пътищата с фалшиво злато. Схемата е следната: кола спира на пътя и е "без гориво". Предлагат ви на символична цена фалшификати, предимно пръстени с печат 14к.
Моля ви, не се поддавайте на емоционални истории или "изгодни" предложения. Вече знам за двама опарени наши съграждани. Ако забележите нещо или имате съмнения, незабавно се обадете на 112.“
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено