Пореден пример, че има сериозен проблем с грижите за психично болните хора.
В Кюстендил мъж тормози собственото си семейство, като през годините причинявал пожари, драскал стени и непрекъснато създавал заплахи за живота на околните. Както обикновено в такива случаи, мъжът отива за по няколко месеца на лечение, а когато се върне у дома проблемите започват отново.
Георги Христов, братовчед на психично болния мъж разказа за Нова, че от около 30 години постоянно имат премеждия с него. Стига се до нападения, в момент, в който мъжът получи криза става агресивен.
„Проблемът се задълбочава, когато не приема предписаните му лекарства, а в момента няма кой да контролира това, разказа още Христов.
„Настаняването в институция е последна мярка. Тя се прилага, когато другите мерки нямат резултат, но за да се случи това, мъжът трябва да подпише документ, че е съгласен да бъде настанен в заведение. Искаме да бъдат взети мерки, за да ни бъде осигурено спокойствието, което заслужаваме”, каза Георги Христов.
Прочетете още
- 14:00 Нова "зомби" сцена в Пловдив: Мъже замръзнаха насред улица ВИДЕО+СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 април: Телци, очаквайте нова любов!
- 21:00 Ясновидката, предсказала ковид: Картата на света ще се преначертае до седмици
- 19:00 "Бяга все едно е обрала банка": Жена задигна цвете в Асеновград ВИДЕО