Във времена, в които пандемията показа, че за да се справим трябва да си помагаме, а много хора са изправени пред несигурност, един млад мъж има нужда от подкрепа.
Той е израсъл в сиропиталище, но след навършване на пълнолетие не може да остане в мястото, което всъщност е и негов дом.
Така стига до столицата, където търси работа, но безуспешно. Често може да бъде видян пред църквата Св. Неделя, няма дом и желае да намери работа.
А неговата история споделя в мрежата Диана Иванова, ето какво пише тя:
"Мили, добри хора пиша ви и за това момче, което седи всеки ден пред Св. Неделя, израснал в сиропиталище, но като станал на 18 вече не може да седи там, тръгнал да работи, дошъл в София, но за съжаление покрай кризата с короната няма работа, сега спи на улицата, по входовете, а казва искам да работя...
"Мога да чистя, да хамалувам, само да работя, за да мога да си изкарвам прехраната, да си взема квартира, да живея нормално, а не така"...
НЕКА МУ ДАДЕМ ШАНС... АКО НЯКОЙ ИСКА, НЕКА МУ ДАДЕ РАБОТА ДОРИ ЗА НЕЩО МАЛКО, ДОРИ ПРОЗОРЦИ ДА ИЗМИЕ... ИЛИ БОКЛУК ДА ПОЧИСТИ, КОЙ КАКВОТО РЕШИ... НЕКА СИ ПОМАГАМЕ ВЗАИМНО..."
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО