Нова серия глоби заради тайни партита в София. По данни на столичната полиция повече от 400 са проверените заведения и над 330 са санкционираните клиенти заради нарушения на мерките срещу коронавируса през последните месеци.
С тъмни стъкла, заключени врати и изгонени през тайни изходи клиенти - така собствениците нарушители опитват да се отърват от глобите.
„От прозрачни, стъклата им станаха с плътни пердета. Фолио започнаха да си слагат с цел да прикриват партита и някакви празненства, които си провеждат вътре“, обясни Добромир Брешков от СДВР.
Тържества в ресторанти на хотели пък са с пароли.
Нов вихрен купон в комплекс "Старите къщи" край Бургас ВИДЕО
Щур купон за рожден ден в Банско! Вместо Бат Милко - Десислава... ВИДЕО
„Там най-големият проблем, с който се сблъскваме – първо, че ни ограничават влизането. И когато по някакъв начин успеем да влезем, вписват клиентите на ресторанта като гости на хотела и ги затварят по стаите“, разказа още Брешков.
„При такива случаи не се спазва нито дистанция, нито се носят маски на купоните и заразяването става много лесно“, обясни от своя страна д-р Ина Балабанова от РЗИ-София.
Фирмите са регистрирани на чуждо име - обикновено на социално слаби хора, научи GlasNews.bg.
От РЗИ предупреждават още, че партитата сега са особено опасни и заради новите щамове на коронавируса, които вече са в съседна Гърция.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща