Електронното преброяване ще продължи до края на месец септември. Това стана ясно от думите на говорителя на правителството Антон Кутев, след заседание на МС.
Както е известно, първоначалният зададен за срок за преброяването по електронен път бе до 17 септември.
До обяд вчера онлайн се бяха се преброили около 840 хиляди души, разпределени в близо 370 хиляди домакинства, съобщиха от НСИ.
Хората, преброили се електронно, трябва да оставят своите кодове на вратата на жилището или да ги изпратят по телефона. Дори те да се преброят онлайн, кодът им трябва да бъде задължително отчетен в системата.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ