Огромно количество марихуана е задържана при акция срещу производството и разпространението на наркотични вещества органите на реда от ОДМВР - Русе.
В хода на операцията е извършена проверка на стопански двор на територията на село Новград, община Бяла. На място са установени 7 лица (от София област) в момент на събиране на зелена тревиста маса и приготовления за транспортиране.
В хода на извършените действия по разследването в две халета и административна постройка са открити 1743 саксии, цялостно изградена система за поливане, отопление и вентилация, както и над 140 килограма суха тревна маса, която при извършен полеви тест реагира на марихуана. Стойността на наркотика по пазарни цени е над 1 млн. лева.
Иззети са ползвани от лицата 3 моторни превозни средства от марките „Рено“, „Мерцедес“ и БМВ, едно от които е товарен автомобил, предназначен за транспортиране с бидони на наркотика, както и множество документи, сочещи към фирми, свързани с покупки на части от оборудването. Също така са намерени и приобщени като веществени доказателства голям брой телефони, компютърни конфигурации, таблети, системи за видеонаблюдение и радиовръзка.
Впоследствие със съдействие на служители от ГДНП, СДВР и ОДМВР - София са задържани още 2 лица, собственици на имота, като са извършени претърсвания на обитаваните от тях адреси и е иззет автомобил „Мерцедес“ и телефони.
По случая се води досъдебно производство. Към настоящия момент осем от лицата са задържани с постановление на наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура Русе за срок от 72 часа, като работата по документирането и доказването на престъпната дейност на лицата продължава.


Прочетете още
- 08:00 Нобелов лауреат и български експерти обясняват как ни пазят „невидимите клетки"
- 22:00 Учени откриха: Растенията издават звуци, когато са в беда
- 09:26 Фатална катастрофа край Стара Загора, пристигнаха огнеборци и полицаи* СНИМКИ
- 23:23 Спешно в Слатина: издирват светлосиня KIA - паркирана от човек с деменция